blankPromocje
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
269,00 zł 199,00 zł
szt.
blankProducenci
blank

Siatka hodowlana - budowa klatek i wolier

Siatka hodowlana - budowa klatek i wolier

Siatki hodowlane to nieodłączne akcesorium m.in. do przydomowych ogrodów, w działalności rolniczej, a także dla hodowców różnego rodzaju zwierząt, służą one bowiem do szybkiej i taniej budowy klatek oraz wolier dla ptaków. Jakie jeszcze mają zastosowanie i czym się charakteryzują?

Siatka hodowlana do budowy wolier

Woliera to zbudowane z siatek pomieszczenie, w którym mogą przebywać ptaki. Musi być ona na tyle wielka, aby mogły one swobodnie się poruszać, a przy tym wytrzymała, aby zwierzęta z niej nie uciekły. Aby przed tym zapobiec oczka powinny być nie większe niż 2,5 cm na 1,5 cm, choć jeśli obawiamy się gryzoni, mogą być one jeszcze mniejsze (np. 1 cm na 1 cm). Pamiętajmy także, że 10 m2 to standardowa wielkość woliery przeznaczonej dla kur, zaś wysokość dla ptaków latających powinna wynosić minimum 250 cm, dla ich komfortowego przemieszczania się.

Siatka hodowlana do budowy klatek

Siatki hodowlane oferowane w naszym sklepie internetowym sprawdzą się również do budowy klatek dla zwierząt, zarówno małych, jak i nieco większych. Zabezpieczy ona m.in. przed atakami lisów, kun i innych gryzoni, które tylko czyhają na sposobność złapania łatwej zdobyczy, nasze zwierzęta będą jednak dobrze zabezpieczone siatką hodowlaną, która cechuje się solidną konstrukcją, dzięki czemu nie ma ryzyka jej przerwania. Ogradzając większy teren można również zdecydować się na wydzielenie mniejszych sekcji, nawet dla tych samych zwierząt. Dodatkowym atutem siatek hodowlanych przeznaczonych do budowy klatek oraz wolier jest ich wytrzymałość na czynniki atmosferyczne. Wynika ona z metody ocynkowania ogniowego, która zwiększa wytrzymałość mechaniczną elementu, chroni przed korozją powstającą w wyniku ciągłego kontaktu z wodą, a także gwarantuje trwałość powłoki.

Siatka hodowlana ze względu na swoją trwałość, odporność na uszkodzenia, a często także możliwość zakupu produktu z bardzo małymi oczkami, sprawdza się przy hodowli zwierząt gospodarskich oraz ptaków ozdobnych i nie tylko. Oczywiście to niejedyne jej zastosowanie, może bowiem także odgradzać niewielkie, przydomowe ogródki warzywne.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl