blankPromocje
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
269,00 zł 199,00 zł
szt.
blankProducenci
blank

Kilka słów o siatkach.

Kilka słów o siatkach.

Kilka słów o siatkach


Niejednokrotnie planując realizację projektu w ogrodzie lub nadziałce zadajemy sobie pytanie jaka siatka będzie najlepsza do naszych potrzeb. Odpowiedź zazwyczaj nie jest jednoznaczna i zależy przede wszystkim od naszych oczekiwań, osobistych preferencji i wcześniejszych doświadczeń. Często „zderzamy” się z dylematem-Siatka plastikowa, czy siatka metalowa? Zastosowanie siatki plastikowej nie przysporzy trudności nawet osobom nie posiadającym szczególnych zdolności manualnych. Siatki plastikowe są łatwe w montażu, nie wymagają specjalistycznych narzędzi, a wykonane z surowców wysokiej jakości zawierających filtr UV będą trwałe i odporne na warunki atmosferyczne zarówno zimą i latem. Siatki plastikowe są dostępne w szerokiej palecie kolorów chociaż trzeba przyznać, iż kolorem dominującym jest zielony. Stosowane są głównie w szeroko pojętej branży ogrodniczej zarówno przez hobbystów amatorów dbających o piękno swoich ogrodów jak i profesjonalnych ogrodników zakładających ogrody od podstaw. Spektrum zastosowania siatek plastikowych w ogrodzie jest dość szerokie, a wybór produktów bogaty. Znajdziemy tutaj siatki służące do otaczania krzewów iglastych, odgradzania rabat kwiatowych w celu zabezpieczenia ich przed domowymi pupilami, ogradzania ogródków warzywnych, zabezpieczania trawników przed kretami i nornicami, czy domów lub altan przed natrętnymi owadami. Znajdziemy siatki plastikowe do uprawy warzyw i roślin pnących, zabezpieczania drzew i krzewów owocowych przed ptakami oraz pni drzewek owocowych przed zającami. Siatki plastikowe mogą służyć do zacieniania roślin lub osłaniania ich przed wiatrem, a zimą wykorzystywane są jako zapory przeciwśnieżne.

Siatki metalowe, a przede wszystkim siatki zgrzewane znajdują podobne zastosowania jak siatki plastikowe ale ponad to stosowane są do budowania trwałych, estetycznych i przede wszystkim stosunkowo niedrogich ogrodzeń posesji. Siatki ogrodzeniowe zgrzewane ze względu na swą trwałość i przystępną cenę stanowią ciekawą alternatywę dla paneli ogrodzeniowych. Poza tym duża część siatek zgrzewanych ocynkowanych ogniowo jest niezastąpiona w hodowli zwierząt i ptactwa, służy do budowy wszelkiego rodzaju klatek, wolier i pawilonów hodowlanych. Siatki zgrzewane są powszechnie używane w rolnictwie, budownictwie, rzemieślnictwie, a przede wszystkim przez rzesze hobbystów amatorów na działkach ,przydomowych ogródkach i posesjach którzy cenią sobie ich praktyczną stronę, trwałość i estetykę.
Podsumowując trzeba powiedzieć, iż w zasadzie nie jest istotne, czy siatka jest plastikowa, czy metalowa, splatana, czy zgrzewana. Nie jest też ważne, czy siatka jest ocynkowana, czy pokryta PCV. Najważniejsze jest, iż każdy rodzaj siatki jest w większym, czy mniejszym stopniu potrzebny i każdy znajduje czasem zaskakujące ale zawsze właściwe sobie zastosowanie.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl