blankPromocje
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
269,00 zł 199,00 zł
szt.
DRUT KOLCZASTY OCYNK."SCORPIO" 100mb.
DRUT KOLCZASTY OCYNK."SCORPIO" 100mb.
99,00 zł 79,00 zł
szt.
blankProducenci
blank

Krety w ogrodzie. Jak im przeciwdziałać?

Krety w ogrodzie. Jak im przeciwdziałać?

Posiadacze ogrodów zdecydowanie woleliby uniknąć działania kretów, które niszczą korzenie roślin, tworzą kopczyki ziemi utrudniające koszenie trawy, a także pogarszają warunki glebowe, przez zjadanie dżdżownic. Istnieje kilka metod na to, aby przeciwdziałać kretom.

Ułożenie siatki pod trawnikiem

Jednym z najlepszych sposobów na przeciwdziałanie kretom jest rozłożenie specjalnej siatki poniżej powierzchni ziemi. Oczywiście należy to zrobić jeszcze zanim ogród zostanie ukończony, czynność ta wymaga bowiem rozkopania ziemi, a nawet w niektórych przypadkach zdjęcia starej darni. Siatki na krety powinna charakteryzować odporność na rozerwanie i stosunkowo niewielkie oczka, a także powinny być odporne na warunki panujące pod ziemią.

Istotne znaczenie ma także głębokość na której siatka na krety zostanie umieszczona. W praktyce powinno być to około 5-7 cm pod ziemią. Ważną wskazówką praktyczną jest układanie siatki na krety pasami z wykonaniem odpowiedniej szerokości zakładów aby pomiędzy każdym z odcinków siatki nie pozostawały szczeliny dla kretów umożliwiające przedostanie się na zewnątrz trawnika.

Przeciwdziałanie kretom w już założonych ogrodach

Jeśli ogród już został założony i niemożliwe jest zdjęcie warstwy ziemi oraz położenie pod nią siatki, można próbować radzić sobie na inne sposoby. Oczywiście kretów nie powinno się zabijać, a jedynie wypłaszać i jak się okazuje, jest na to kilka metod. Jedną z nich jest kładzenie w pobliżu nor spleśniałych skórek cytryny albo czosnku, ewentualnie resztek ryb. Takie zapachy będą odstraszać krety, a jednocześnie nie będą im szkodzić.

Ogrodnicy przyznają, że podobne, odstraszające działanie ma również sierść psa albo kota. W takiej sytuacji należy zwinąć ją w pęk i taką kulkę włożyć do nory kreta. Przynajmniej krótkoterminowo, sposób ten powinien być skuteczny i na jakiś czas eliminujący problem z kretami.

Jak widać istnieje kilka sposobów na to, jak przeciwdziałać kretom w ogrodzie. Zdecydowanie najefektywniejszy jest ten pierwszy, czyli położenie specjalnej siatki na krety, która w sposób skuteczny będzie zapobiegała niszczycielskiej działalności tych zwierząt w ogrodzie. Jeśli jednak nie można zastosować tej metody, można posiłkować się także innymi.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl