blankPromocje
 SIATKA ZGRZEWANA 50,8X25,4/2mm 1,5X25m "AGRISALD"
SIATKA ZGRZEWANA 50,8X25,4/2mm 1,5X25m "AGRISALD"
949,00 zł 749,00 zł
szt.
SIATKA ZGRZEWANA 13X25X1,75mm 1X25m 2XOCYNK VOLIFORT Italy
SIATKA ZGRZEWANA 13X25X1,75mm 1X25m 2XOCYNK VOLIFORT Italy
989,00 zł 889,00 zł
szt.
SIATKA ZGRZEWANA 25X25X1,75mm 1X25m 2XOCYNK VOLIFORT Italy
SIATKA ZGRZEWANA 25X25X1,75mm 1X25m 2XOCYNK VOLIFORT Italy
659,00 zł 559,00 zł
szt.
blankProducenci
blank

Krety w ogrodzie. Jak im przeciwdziałać?

Krety w ogrodzie. Jak im przeciwdziałać?

Posiadacze ogrodów zdecydowanie woleliby uniknąć działania kretów, które niszczą korzenie roślin, tworzą kopczyki ziemi utrudniające koszenie trawy, a także pogarszają warunki glebowe, przez zjadanie dżdżownic. Istnieje kilka metod na to, aby przeciwdziałać kretom.

Ułożenie siatki pod trawnikiem

Jednym z najlepszych sposobów na przeciwdziałanie kretom jest rozłożenie specjalnej siatki poniżej powierzchni ziemi. Oczywiście należy to zrobić jeszcze zanim ogród zostanie ukończony, czynność ta wymaga bowiem rozkopania ziemi, a nawet w niektórych przypadkach zdjęcia starej darni. Siatki na krety powinna charakteryzować odporność na rozerwanie i stosunkowo niewielkie oczka, a także powinny być odporne na warunki panujące pod ziemią.

Istotne znaczenie ma także głębokość na której siatka na krety zostanie umieszczona. W praktyce powinno być to około 5-7 cm pod ziemią. Ważną wskazówką praktyczną jest układanie siatki na krety pasami z wykonaniem odpowiedniej szerokości zakładów aby pomiędzy każdym z odcinków siatki nie pozostawały szczeliny dla kretów umożliwiające przedostanie się na zewnątrz trawnika.

Przeciwdziałanie kretom w już założonych ogrodach

Jeśli ogród już został założony i niemożliwe jest zdjęcie warstwy ziemi oraz położenie pod nią siatki, można próbować radzić sobie na inne sposoby. Oczywiście kretów nie powinno się zabijać, a jedynie wypłaszać i jak się okazuje, jest na to kilka metod. Jedną z nich jest kładzenie w pobliżu nor spleśniałych skórek cytryny albo czosnku, ewentualnie resztek ryb. Takie zapachy będą odstraszać krety, a jednocześnie nie będą im szkodzić.

Ogrodnicy przyznają, że podobne, odstraszające działanie ma również sierść psa albo kota. W takiej sytuacji należy zwinąć ją w pęk i taką kulkę włożyć do nory kreta. Przynajmniej krótkoterminowo, sposób ten powinien być skuteczny i na jakiś czas eliminujący problem z kretami.

Jak widać istnieje kilka sposobów na to, jak przeciwdziałać kretom w ogrodzie. Zdecydowanie najefektywniejszy jest ten pierwszy, czyli położenie specjalnej siatki na krety, która w sposób skuteczny będzie zapobiegała niszczycielskiej działalności tych zwierząt w ogrodzie. Jeśli jednak nie można zastosować tej metody, można posiłkować się także innymi.

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl