blankPromocje
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
12,7X12,7/0,7mm 1X25m SIATKA ZGRZEWANA OCYNKOWANA
269,00 zł 199,00 zł
szt.
DRUT KOLCZASTY OCYNK."SCORPIO" 100mb.
DRUT KOLCZASTY OCYNK."SCORPIO" 100mb.
99,00 zł 79,00 zł
szt.
blankProducenci
blank

Co to jest siatka zgrzewana?

Co to jest siatka zgrzewana?

Od ogrodzenia oczekuje się, by było trwałe, odporne na warunki atmosferyczne, zapewniało bezpieczeństwo oraz estetycznie wyglądało. Taka właśnie jest siatka zgrzewana. Oprócz tego, że może pełnić funkcję płotu na działce, jest bardzo praktyczna oraz ma szereg innych zastosowań. Czym dokładnie jest siatka zgrzewana i do czego można wykorzystać tego rodzaju ogrodzenie?

Siatka zgrzewana – co to takiego?

Siatki zgrzewane są wykonywane poprzez zgrzewanie oporowe prostego drutu.
W zależności od potrzeb mogą mieć różną wielkość oczek. Produkuje się je z drutu ocynkowanego, stalowego, żaroodpornego, kwasoodpornego lub pokrytego tworzywem PVC. Mogą być zakończone ramką lub grzebieniem. Zgrzewa się je w miejscu skrzyżowania drutu, dlatego ich konstrukcja jest wyjątkowo solidna. Sztywność siatki zapewnia także, że jej montaż jest łatwy i szybki – z całą pewnością poradzi sobie z nim jedna osoba.

Jaką przewagę ma ta siatka nad wersją plecioną? Oprócz tego, że jest dużo wytrzymalsza, będzie też służyła znacznie dłużej. W miejscach, gdzie nachodzą na siebie druty w siatce plecionej, może dojść do tarcia oraz ich niszczenia, a w efekcie do korodowania.
W przypadku siatki zgrzewanej ten problem nie istnieje. Dodatkowo jest ona znacznie mniej podatna na odkształcenia.

Gdzie może być wykorzystywana siatka zgrzewana?

Ogrodzenie z siatki zgrzewanej ma bardzo szerokie zastosowanie. Może ono posłużyć jako płot ogrodowy czy zostać wykorzystane na działce rekreacyjnej. Jednak siatka tego typu jest również bardzo chętnie używana w branży budowlanej. Służy do ogradzania placu budowy, ale także z niej mogą być stworzone bariery ochronne. W przemyśle wykonuje się z niej obudowy zabezpieczające do maszyn, półki siatkowe oraz pojemniki transportowe. Bardzo często jest stosowana w hodowli zwierząt – przy jej wykorzystaniu powstają kojce i klatki dla zwierząt, a nawet wybiegi czy woliery dla ptaków. Ponadto chętnie wykorzystuje się ją w punktach handlowych czy sklepach, gdyż można z niej tworzyć stojaki reklamowe. Służy do budowania altan śmietnikowych i wykonywania koszy do segregacji śmieci.

 

blank do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl